Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako bojujú veľkí európski investori proti odlesňovaniu pralesa v Brazílii, o vplyve nedostatočného spánku počas dospievania na mentálne zdravie, alebo o novom urýchľovači častíc, ktorý by mohol vzniknúť v CERN-e.

 

 

 

Investičné firmy ako napríklad fínska Nordea, alebo LGIM z Veľkej Británie chcú pomôcť svojou vyjednávacou silou zachrániť amazonský dažďový prales. Tento tlak zo strany európskych investorov je odpoveďou na zmenšenie pralesa o 34% za prvých 5 mesiacov roku 2020.

 

 

Štúdia sledovala 5000 adolescentov po celom svete. Zistenia štúdie boli, že skupina ktorá spala o pol hodinu menej mala častejšie pocity úzkosti a depresiu. Vedci odporúčajú aby mládež medzi 14 – 17 rokmi spala medzi 8 – 10 hodinami za noc. Sledovaná skupina, ktorá trpí depresiami spala priemerne 7,25 hodín za noc.

 

CERN chce vytvoriť tento 100 kilometrový prístroj aby mohli odhaliť tajomstvá Higgsovho bozónu. Nebude ale stačiť rozpočet, ktorý poskytujú terajší členovia a budú potrebovať globálnu podporu. Je dosť pravdepodobné, že vznikne nová organizácia, kde budú spolupracovať napríklad s USA, Čínou, alebo s Japonskom.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.