Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o dosiahnutí miľníku pri mapovaní oceánskeho dna, o testovacej fáze internetu Starlink od spoločnosti SpaceX, alebo o tom, či sa američania cítia byť šťastní.

 

 

Keď začal projekt GEBCO Seabed 2030 nadácie Nippon v roku 2017 bolo zmapovaných len 6% oceánskeho dna. Tento rok sa podarilo posunúť toto percento na 19%. Zmapovanie oceánskeho dna je dôležité pre lepšiu navigáciu, pokladanie podvodných káblov a potrubí, alebo aj na manažment rybolovu a zachovanie prírody.

 

 

SpaceX má už 500 satelitov na obežnej dráhe zeme a v lete chystá prvé testovanie internetu ich nového internetu. Hlavným cieľom tohto projektu je poskytnúť kvalitný vysoko-rýchlostný internet v oblastiach so slabým pripojením a poskytnúť lacnú alternatívu v mestských oblastiach.

 

 

V americkom prieskume povedalo len 14% opýtaných, že sú v roku 2020 veľmi šťastní. Toto je najnižšie zaznamenané percento od roku 1972, kedy štúdia vznikla.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.