Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako vnímajú vedu veriaci v USA, o tom aký veľký je najmenší motor na svete, alebo o novom lieku, ktorý by mohol pomôcť pri boji proti rakovine.

 

 

Tvrdenie, že veda a viera sú si logicky protichodné sa považuje už dlhodobo za pravdivé. Štúdia ukázala, že v USA majú zvyčajne veriaci menší záujem o vedecké témy a aktivity. Štúdia ale našla nekonzistentnost v tom, že nie v každej kultúre vo svete je toto tvrdenie pravdivé.

 

 

Švajčiarsky tím, ktorý tento motor vytvoril postavil acetylénový rotor na základňu, ktorá bola súčasťou kryštálu vyrobeného z 12 atómov gália a paládia. Potom sa tento systém schladil na 17 stupňov nad absolútnou nulou a pomocou elektrického prúdu sa začal kontrolovane rotovať.

 

 

V prvých testoch ukázal liek berzosertib prvé náznaky toho, že by mohol fungovať. U viac ako polovice zo 40 pacientov zastavil liek rast tumoru. Liek mal ešte lepšie výsledky pri kombinácii s chemoterapiou.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.