Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o japonskom superpočítači, ktorý môže pomôcť pri hľadaní lieku na COVID-19, o aktuálnej situácii v Hongkongu, alebo o úmrtí legendárneho filmového skladateľ Ennia Morriconeho.

 

 

Japonský superpočítač Fugaku, ktorý bol nedávno vyhlásený ako najrýchlejší na svete, objavil 30 existujúcich liekov, ktoré by mohli liečiť Covid-19, tvrdí profesor univerzity v Kjóte Yasushi Okuno. Vedci pomocou superpočítača vytvorili simulácie pre 2128 existujúcich liekov. 12 liekov, ktoré sa momentálne testujú vo svete získali v simuláciach vysoké skóre.

 

 

V Pekingu sa podpísal nový zákon o národnej bezpečnosti pre HongKong. Tento zákon prináša veľmi výrazné zmeny v spôsobe akým sa vládlo v tomto teritóriu. Oproti minulému roku sa zvýšil v Taiwane  počet hongkongských žiadostí o povolenie na pobyt o 41%. Taiwan tvrdí, že je pre nich dôležitá bezpečnosť a sloboda občanov Hongkongu.

 

 

Morricone bol človek, ktorý pomohol definovať éru kinematografie. Talian narodený v Ríme skladal hudbu pre približne 400 filmov. Úzko spolupracoval hlavne s režisérom Sergiom Leonem na westernoch ako napriklad Dobrý, zlý a škaredý alebo Vtedy na západe.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.