Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o pokroku mesta Sydney v boji proti klimatickej kríze, o tom ako zákazníci BMW budú musieť platiť predplatné za niektoré služby, alebo o španielskej štúdií, ktorá spochybňuje kolektívnu imunitu na COVID-19.

 

 

V meste Sydney sa nachádza približne 250 000 ľudí. Metropola Austrálie berie svoju energiu z jednej veternej elektrárne a 2 solárnych elektrární, ktoré sa nachádzajú v Novom Južnom Walese.

 

 

Španielska štúdia tvrdí, že len 5% populácie si dokázalo vytvoriť protilátky, čo je presvedčivý dôkaz, že by bolo veľmi náročné dosiahnuť kolektívnu imunitu. Štúdia bola najväčšia svojho druhu v európe, zúčastnilo sa jej 61 000 ľudí z celého Španielska.

 

 

Štúdia tvrdí, že keď sa napríklad vyvinie vakcína s 91.27% účinnosťou majú ľudia tendenciu veriť, že vakcína je efektívnejšia keď sa vyhlási len 90% účinnosť.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.