Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom, ako vnímajú svoje úspechy ľudia z vyššej sociálnej vrstvy, optimisti nie sú najšťastnejší typ ľudí, alebo ako vidí vývoj vakcíny v tomto roku francúzsky expert.

 

 

Ľudia z vyššej strednej a vyššej triedy majú tendenciu nebyť si vedomí privilégií, ktoré im poskytuje ich sociálna trieda. Vedci si myslia, že títo ľudia majú odmietaví postoj k existencií určitých privilégií vzniká kvôli tomu, že prijatie existencie týchto privilégií by znižovalo váhu ich snahy a problémov, s ktorými sa museli v živote vyrovnať.

 

 

 

Pozitívne myslenie sa dlho považovalo za cestu k šťastiu. Nová štúdia z Londýnskej školy ekonomiky a politických vied ale s týmto tvrdením nesúhlasí. Zistili, že pokiaľ ide o šťastie, nadhodnotené očakávania boli spojené s nižším blahobytom, ako v prípade, kedy si ľudia stanovili realistické očakávania.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.