Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom vzdušnom filtry, ktorý je veľmi efektívny proti COVID-19, o japonskej iniciatíve presunúť svoje firmy preč z Číny, alebo o vyjadreniu Svetového ekonomického fóra ohľadom prínosu investícií do ekologických riešení.

 

 

Nová štúdia tvrdí, že vzdušný filter okamžite zabije 99.8% vírusu COVID-19, ktorý prejde filtrom. Filter je vyrobený z niklovej peny ohriatej na 200 °C. Spoluautor štúdie Zhifeng Ren tvrdí, že by mohol byť užitočný hlavne na letiskách, v kanceláriách, školách, lietadlách alebo na výletných lodiach.

 

 

Japonská vláda chce znížiť závislosť výrobného reťazca na Číne a v rámci nového programu chce fabriky z Číny naspäť do Japonska alebo do Juhovýchodnej Ázie. Čína je najväčším obchodným partnerom Japonska. Kvôli nedávnym udalostiam v Číne sa poškodili ekonomické vzťahy týchto dvoch krajín.

 

 

Nezisková organizácia poskytla firmám plán s ekonomickými príležitosťami, ktoré nepoškodzujú prírodu v hodnote 8.86 biliónov eur.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.