Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom prelomovom objave v oblasti vývoja umelej inteligencie, o experimentálnom teste, ktorý dokáže odhaliť rakovinu 4 rokmi pred symptómami, alebo o prepojení medzi mortalitou a konzumáciou rastlinných bielkovín.

 

 

Nový prístup pri strojovom učení neurónových sietí využíva pri výpočtoch svetlo namiesto elektriky. Súčasné procesory sú pri komplexných procesoch obmedzené energiou, ktoré potrebujú pre spracovanie dát. Vedci z univerzity Georga Washingtona v USA zistili, že použitie fotónov v rámci neurónových sietí by mohlo prekonať tieto obmedzenia.

 

 

Nový objav môže priviesť vedcov o krok bližšie k tomu, aby dokázali odhaliť rakovinu skôr ako sa začnú šíriť nádorové bunky. Medzinárodnému tímu vedcov sa podarilo identifikovať rakovinu predtým, ako sa začali prejavovať symptómy takmer u všetkých testovaných jedincov.

 

 

Štúdia tvrdí, že náhrada 3% živočíšneho proteínu za rastlinný bola spojená so zníženým rizikom úmrtia o 10%.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.