Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom aký môže mať dopad zmena životného štýlu na prevenciu demencie, ľudia získavajúci správy zo sociálnych sietí sú podľa štúdie menej informovaní, alebo o tom ako môžu černobylské huby ochrániť astronautov pred radiáciou.

 

 

V súčasnosti trpí na svete demenciou približne 50 miliónov ľudí. Nadmerné užívanie alkoholu, vystavovanie sa znečistenému ovzdušiu, alebo zranenia hlavy zvyšujú riziko demencie. Experti tvrdia, že 40% svetových prípadov demencie je spôsobených 12 faktormi životného štýlu. Zmena životného štýlu môže znížiť riziko demencie aj u ľudí s vysokým genetickým predpokladom.

 

 

Vláda USA zverejnila, že v poslednom štvrťroku poklesla ročná miera HDP o 32,9%. Pokles ekonomiky je pripisovaný hlavne pandémiou, ktorá je spájaná so stratou 22 miliónov pracovných miest v marci a apríli.

 

 

Huba Cladosporium sphaerospermum, ktorú objavili v oblasti černobylskej katastrofy dokáže podľa výskumu rásť vo vesmíre a chrániť pred vesmírnou radiáciou.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.