Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako efektívne prenášajú COVID-19 deti, o tom ako moc môžu byť rastúce teploty nebezpečné pre ľudský život, alebo o snahe spoločnosti Coca-Cola zľahčovať vplyv sladených nápojov na obezitu.

 

 

Dve nové štúdie z rôznych častí sveta prišli k rovnakému záveru. Malé deti nielen prenášajú Sars-Cov-2 efektívnejšie, ale mohli by byť hlavným zdrojom šírenia. Štúdie skúmali u detí a dospelých koncentráciu vírusu v nosohltane, kde sa vírus väčšinou vyskytuje. Štúdia zistila, že deti mladšie ako 5 rokov s miernymi symptómami majú v nosohltane 10 až 100-krát väčšie množstvo Sars-Cov-2 ako staršie deti alebo dospelí jedinci.

 

 

Štúdia tvrdí, že pokiaľ sa výrazne nezníži emisia skleníkových plynov, môžu úmrtia spôsobené globálnym otepľovaním prekonať počet úmrtí spôsobených všetkými infekčnými chorobami dokopy. V pesimistickom predpoklade by sa mohli úmrtia spôsobené globálnym otepľovaním zvýšiť o 73 na 100 000 ľudí, čo by takmer dorovnalo úroveň infekčných chorôb.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.