Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o zariadení, ktoré môže u dospelých jedincov výrazne zlepšiť schopnosť učiť sa nové jazyky, o objave katalyzátora, vďaka ktorému by mohlo byť možné recyklovať oxid uhličitý, alebo o start-upe, ktorý tvrdí, že dokáže prenášať elektriku bezdrôtovo.

 

 

Predchádzajúce výskumy ukázali, že deti sa dokážu naučiť nový jazyk rýchlejšie ako dospelí. Nová štúdia ukázala, že pomocou stimulácie mozgu cez ucho je možné u dospelých ľudí tento rozdiel prekonať. Vedci tvrdia, že tento rozdiel je spôsobený zhoršenou plasticitou u starších jedincov. Štúdia ukázala, že pomocou určitých stimulov je možné bezbolestne zlepšiť plasticitu a pamäť.

 

 

Vedci objavili nový elektrokatalyzátor, ktorý dokáže efektívne a s minimálnymi nákladmi premeniť oxid uhličitý na etanol. Etanol je jedným zo základných stavebných kameňov výroby plastov. Tento objav by mohol byť dôležitým krokom na ceste k zelenej ekonomike.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.