Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o štúdií skúmajúcej vplyv psychadelických látok na psychické problémy, o tom aké problémy prináša nedostatok žien pri testovaní liekov, alebo o názore Veľkej Británie na voľby v Bielorusku.

 

 

Štúdie sa zúčastnilo 104 ľudí, ktorí plánovali používať psychadelické látky a 254 ľudí, ktorí sa plánovali zúčastniť psychadelických ceremoniálov. Vedci sa vyjadrili, že napriek výskytu krátkodobých stresujúcich zážitkov, pomohla táto skúsenosť jednotlivcom viac akceptovať ich emócie, myšlienky a spomienky.

 

 

Podľa najnovších zistení trpia ženy horšími vedľajšími účinkami pri požívaní liekov ako muži. Štúdia tvrdí, že je to spôsobené nedostatkom žien pri klinickom testovaní liekov, čo vedie k nepresne nastavenému dávkovaniu pre toto pohlavie.

 

 

Britský minister zahraničných vecí sa vyjadril, že Veľká Británia nesúhlasí s priebehom bieloruských volieb a podporí medzinárodné vyšetrovanie tohto procesu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.