Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako môže cvičenie pozitívne ovplyvniť symptómy depresie, Boris Johnson údajne plánuje odstúpiť do 6 mesiacov z funkcie, a Mexiko chystá zákaz predaja nezdravého jedla deťom kvôli koronavírusu.

 

 

Nová štúdia skúmala 66 dospelých jedincov so silnými depresiami počas 8 týždňov. Štúdia za toto obdobie ukázala, že stredne namáhavé aeróbne cvičenie pomohlo zmierniť symptómy o 55% a ľahké preťahovanie o 31%. Zo štúdie ďalej vyplýva, že cvičenie pomáha hlavne ľuďom s vyššou úrovňou spracovávania odmien, pri opačnom prípade je typicky účinnejšia klasická liečba .

 

 

Dominic Cummings, švagor britského premiéra Borisa Johnsona údajne povedal, že Johnson plánuje odstúpiť o šesť mesiacov kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom, ktoré mu vznikli v súvislosti s Covid-19.

 

 

Podľa vedcov dokáže nové zariadenie produkovať uhlíkovo neutrálne palivo, predstavuje významný prielom na ceste k „umelej fotosyntéze“. Samostatné zariadenie dokáže premeniť slnečné svetlo, oxid uhličitý a vodu na čistú energiu, a to bezdrôtovo a bez vonkajšej elektriny, tvrdia vedci z Cambridge.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.