Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako baktérie dokážu prežiť ťažké podmienky vo vesmíre, o zariadení Neuralink, ktoré monitoruje mozgovú aktivitu, alebo o tom ako obezita vplýva na komplikácie pri Covid-19.

 

 

Podľa výskumu dokážu baktérie v skupinách prežiť extrémne ťažké podmienky pre život vo vesmíre. Mikróby schované v zhluku baktérií Deinococcus, prežili 3 roky v exteriéri Medzinárodnej vesmírnej stanice. Baktérie, ktoré umierajú na okraji chránia mikróby. Vedci si myslia, že takéto skupiny by mohli pomôcť rozšíriť život do vesmíru.

 

 

Zariadenie s názvom Neuralink demonštroval Elon Musk na živých prasatách. Musk sa vyjadril, že chce Neuralink sprístupniť pre verejnosť kvôli tomu, že očakáva v budúcnosti oveľa viac neurologických problémov. Zariadenie by malo pomôcť tieto problémy detekovať a pomôcť pri riešení týchto problémov.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.