Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete prečo je Čína nespokojná s českým senátorom, aký študenti majú lepšie výsledky, alebo o tom ako chce Florida znížiť populáciu komárov.

 

 

Vystrčil navštívil Taipei v nedeľu aby podporil Taiwan a vyjadril sa, že Česká republika sa nepodvolí Číne. Čínsky štátny radca Wang Yi sa vyjadril, že čínska vláda nebude tolerovať takúto otvorenú provokáciu. Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček uviedol, že hoci vláda túto cestu nepodporila, boli Wangove poznámky príliš silné a privolal si čínskeho veľvyslanca aby situáciu vysvetlil..

 

 

Študenti v štúdii riešili matematické problémy, zatiaľ čo funkčná magnetická rezonancia sledovala ich mozgovú aktivitu. Študenti, ktorí boli vedení k zlepšovaniu procesu učenia ukázali koherentné zmeny v mozgovej aktivite po chybách, čo naznačuje, že sa strategicky zaoberali chybami, aby sa učili. Naproti tomu tradične vzdelávaní študenti prejavili súvislú aktivitu až po správnych odpovediach.

 

Predbežné výsledky ukazujú, že 73% ateistov spí 7 a viac hodín, čo odporúča Americká akadémia spánkovej medicíny. Len 63% katolíkov a 55% baptistov uviedlo, že spí v odporúčanej hranici.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.