Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o účinnosti včelieho jedu pri rakovine prsníka, o tom ako môže byť nezdravé jedlo spojené so starnutím na bunkovej úrovni, alebo o tom, ktoré ochranné prostriedky na Covid-19 nie sú efektívne na zastavenie šírenia.

 

 

Štúdia tiež zistila, že keď sa hlavná zložka jedu kombinovala s existujúcimi chemoterapeutickými liekmi, bola mimoriadne účinná pri znižovaní rastu nádoru u myší. Výskum ukázal, že špecifická koncentrácia jedu zabila 100 % triple-negatívneho karcinómu prsníka a HER2-obohatených buniek karcinómu prsníka do 60 minút, pričom mala minimálny vplyv na normálne bunky.

 

 

Podľa výskumu predstaveného v utorok na online lekárskej konferencii je pravdepodobnejšie, že ľudia, ktorí jedia veľa priemyselne spracovaných nezdravých potravín, vykazujú zmenu svojich chromozómov v súvislosti so starnutím.

 

Spomínané ochranné prostriedky nie sú tak efektívne na zastavenie šírenia, ako veľa ľudí predpokladá. veOchranné štíty na tvári majú tendenciu mať zreteľné medzery pozdĺž spodnej a bočnej strany a používajú sa v lekárskej komunite predovšetkým na ochranu nositeľa. Masky s výdychovými otvormi obsahujú jednosmerný ventil, ktorý obmedzuje prúdenie vzduchu pri vdychovaní, ale umožňuje voľné odvetrávanie vzduchu. 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.