Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa dokážu vcítiť ľudia z vyšších sociálnych vrstiev do perspektívy ostatných, o novej elektronickej pokožke, ktorá dokáže napodobniť pocit bolesti, alebo o dôležitosti vitamínu D pri infekčnosti Covid-19.

 

 

Jednotlivci z prostredia nižšej sociálnej triedy lepšie identifikujú emócie z pohľadu iných ľudí a je pravdepodobnejšie, že spontánne zaujmú vizuálnu perspektívu inej osoby. Výskum je v súlade s rozsiahlejšou prácou dokumentujúcou tendenciu ľudí z nižších vrstiev k spoločenskej prispôsobivosti k ostatným.

 

 

Prototyp zariadenia vyvinutého tímom na univerzite RMIT v austrálskom Melbourne dokáže elektronicky replikovať spôsob, akým ľudská pokožka cíti bolesť. Zariadenie napodobňuje takmer okamžitú odpoveď tela a dokáže reagovať na bolestivé pocity rovnakou bleskovou rýchlosťou, akou nervové signály prechádzajú do mozgu.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.