Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o ocenení maďarského vedca za procedúru,  ktorá by mohla potenciálne liečiť slepotu, o predpovedi vedcov ohľadom vyhynutia veľkého množstva cicavcov v blízkej budúcnosti, alebo o vojenských plánoch Číny v Afrike.

 

 

Botond Roska, ktorý pracuje vo švajčiarskom Bazileji, odhalil génovú terapiu, ktorá preprogramuje bunky v ľudskom oku tak, aby mohli vykonávať prácu svetlocitlivých receptorov potrebných pre ľudské videnie. Roska získal šek v hodnote milión eur od nemeckej Körberovej nadácie pre jeho priekopnícky výskum. Jeho génová liečba na obnovenie zraku už vstúpila do klinických štúdií. 

 

 

Vedci tvrdia, že za vyhynutie cicavcov v posledných desaťročiach môže  takmer vo väčšine prípadov človek a pravdepodobne bude v priebehu budúceho storočia príčinou najmenej 558 vyhynutí.

 

 

Podľa výskumníkov sa tundrové krátery vytvárajú tak, že sa veľké objemy plynu hromadia pod permafrostom tundry a potom nakoniec explodujú.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.