Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako vedci objavili dôkaz o možnom živote na Venuši, o tom ako môže zlato pomôcť pri boji s rakovinou, alebo o vplyve rúšok na znečisťovanie planéty.

 

 

Medzinárodný tím astronómov dnes oznámil objav vzácnej molekuly – fosfínu – v oblakoch Venuše. Na Zemi vzniká tento plyn iba priemyselne alebo mikróbmi, ktorým sa darí v prostredí bez kyslíka. Astronómovia už celé desaťročia špekulujú, že  oblaky na Venuši by mohli ponúknuť domov pre mikróby. Detekcia fosfínu by mohla poukazovať na mimozemský život.

 

 

Zlato v mnohých štúdiách ukazuje prísľub v boji proti rakovine. Teraz vedci našli spôsob, ako vypestovať zlaté nanočastice priamo v rakovinových bunkách do 30 minút. Nanočastice môžu pomôcť pri detekcii rakoviny a pomocou ich ohrievania je možné rakovinové bunky zabíjať.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.