Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa podľa štúdie vyrovnávajú fanúšikovia hororov, o tom ako môže veľké množstvo planét pozostávať hlavne z diamantov, alebo o tom k čomu by sa dali prirovnať náklady Brexitu.

 

 

Vedci zistili, že u fanúšikov hororových filmov bola počas pandémie podstatne menšia pravdepodobnosť psychického utrpenia. Taktiež fanúšikovia žánru „prepper“ boli na pandémiu pripravení podstatne viac. Žáner „prepper“ zahŕňa filmy o zombie, apokalyptické / postapokalyptické filmy a filmy o invázii mimozemšťanov. Fanúšikovia Prepper žánru tiež hlásili počas pandémie menej negatívnych narušení ich života.

 

 

Podľa nového výskumu publikovaného v The Planetary Science Journal by mohli planéty s vysokým pomerom uhlíka k kyslíku, známe ako karbidové exoplanéty, vytvárať veľké množstvo diamantov, pokiaľ tieto planéty obsahujú aj vodu. Vedci z Arizonskej štátnej univerzity a Chicagskej univerzity zistili, že za vysokých teplôt a pod vysokým tlakom, aké sa nachádzajú vo vnútri Zeme, môžu niektoré planéty pod ich povrchmi vytvárať obrovské množstvo diamantov. Preto je veľmi pravdepodobné, že ich tvorí primárne tento materiál.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.