Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom archeologickom objave na arabskom polostrove, o krokoch spoločnosti Shell smerom k obnoviteľným zdrojom, alebo o názore Billa Gatesa ohľadom  nahradzovania pracovnej sily umelou inteligenciou.

 

 

Nová analýza publikovaná v časopise Science Advances tvrdí, že anatomicky moderní ľudia vytvorili sedem stôp pred 112 000 až 121 000 rokmi. Ak by sa potvrdili, kroky by boli najstaršími stopami Homo sapiens, aké sa kedy našli na Arabskom polostrove. Nález by mohol pomôcť odhaliť cesty, po ktorých starí ľudia kráčali, keď prechádzali z Afriky na nové územie.

 

 

Zníženie nákladov je nevyhnutné pre plány spoločnosti Shell na prechod do energetického sektoru a obnoviteľných zdrojov, kde sú marže relatívne nízke. Je tiež pravdepodobné, že sa zintenzívni konkurencia s verejnými službami a konkurenčnými ropnými spoločnosťami.

 

 

Ak je spoločnosť schopná vyrobiť všetky potrebné potraviny, domovy a spotrebný tovar, potom by pracovníci mali mať možnosť relaxovať a zamerať sa na iné záujmy, tvrdí Gates.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.