Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom aké inteligentné sú vrany naozaj, o pozitívnom vplyve čučoriedok, alebo o tom ako vplýva obezita na plasticitu mozgu.

 

 

Výskum odhalený vo štvrtok v časopise Science zistil, že vrany vedia, čo vedia, a môžu premýšľať nad obsahom svojej vlastnej mysle. Prejav vyššej inteligencie a analytického myslenia bol dlho pripisovaný iba ľuďom a niekoľkým ďalším vyšším cicavcom. Pochopenie mysle týchto zvierat môže pomôcť osvetliť pôvod kognitívnych schopností, ako je v tomto prípade poznanie a analýza obsahu vlastného mozgu.

 

 

Táto štúdia naznačila akútne kognitívne výhody príjmu lesných čučoriedok u kognitívne zdravých jedincov stredného veku, najmä v súvislosti s náročnými úlohami a kognitívnou únavou. Tieto čučoriedky zlepšili glukózové a inzulínové reakcie na jedlo. Je potrebný ďalší výskum na objasnenie základného mechanizmu, vďaka ktorému zlepšuje kognitívne funkcie.  

 

 

Štúdia zistila, že u ľudí s výraznou nadváhou je menej pravdepodobné, že budú schopní previazať mozog a nájsť nové nervové dráhy. Objav má významné dôsledky pre ľudí, ktorí sa zotavujú z mozgovej príhody alebo poranenia mozgu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.