Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom míľniku na poli obnoviteľných zdrojov, o tom prečo je dôležité ľudské spojenie s prírodou, alebo o obvinení bývalého francúzskeho prezidenta Sarkozyho.

 

 

 

V niektorých častiach sveta je solárna energia dnes najlacnejším zdrojom elektrickej energie v histórii vďaka politikám podporujúcim rast obnoviteľnej energie. Vyplýva to z novej správy, ktorú dnes zverejnila Medzinárodná energetická agentúra.

 

Veľa výskumov skúmalo spôsob, akým jednotlivci vytvárajú pripútanosť k fyzickým priestorom, ktoré obývajú. Spôsob, akým si ľudia vytvárajú väzby s prírodnou krajinou, však zostáva trochu tajomstvom. Autori štúdie Adam C. Landon a jeho tím špekulovali, že to môže mať niečo spoločné s uspokojením psychologických potrieb.

 

Vedci sa domnievajú, že je to tak preto, lebo u detí sa na pokožke a v ich útrobách vyvinuli podstatne rozmanitejšie mikróby ako u detí, ktorých ihriská neboli vylepšené.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.