Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o vplyve ťažkej fyzickej práce na riziko demencie, o novoobjavenej bunke, ktorá môže pomôcť pri zotavovaní z mozgovej príhody, alebo o tom, či je oxfordská vakcína účinná pre všetky vekové skupiny.

 

 

Nový výskum Kodanskej univerzity ukazuje, že muži na pracoviskách s ťažkou fyzickou prácou majú vyššie riziko vzniku demencie v porovnaní s mužmi vykonávajúcimi sedavé zamestnanie. Vedci preto vyzývajú zdravotnícke orgány, aby konkretizovali svoje odporúčania týkajúce sa fyzickej aktivity. Štúdia ukazuje, že ľudia vykonávajúci ťažkú ​​fyzickú prácu majú o 55 percent vyššie riziko vzniku demencie ako tí, ktorí vykonávajú sedavú prácu. Údaje boli okrem iného upravené o faktory životného štýlu a životnosť.

 

 

V štúdii publikovanej v časopise Nature Immunology odhalili vedci z Ohio State University a University of Michigan imunitnú bunkovú líniu u myší aj u ľudí, ktorá by mohla potenciálne napraviť poškodenie nervov.

 

 

Štúdie fázy 2 ukázali, že ľudia vo veku nad 56 rokov a niečo nad 70 rokov, vyvolali rovnaký druh protilátkovej odpovede ako mladší dobrovoľníci.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.