Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novej generácií jadrovej energie, o tom aký prínos môže mať nová super biela farba, alebo o problémoch, ktoré spôsobuje multitasking s médiami.

 

 

Nová generácia jadrovej elektrárne, ktorú je možné používať spolu s obnoviteľnými zdrojmi energie, pomôže v boji proti zmene podnebia, tvrdí spoločnosť Moltex Energy so sídlom vo Veľkej Británii a s kanceláriami v USA a Kanade. Spoločnosť je presvedčená, že jej stabilné soľné reaktory prijmú vlády z celého sveta v rámci investícií do bezpečnej a čistej energie.

 

Inžinieri univerzity Purdue vytvorili bielu farbu, ktorá dokáže udržiavať povrchy až o 18 stupňov Fahrenheita chladnejšie ako okolité prostredie – takmer ako to robí chladnička, ale bez spotreby energie. Biela farba, ktorú vytvorili vedci z Purdue, odráža 95,5% slnečného žiarenia.

 

 

Interakcia s viacerými formami digitálnych alebo obrazovkových médií súčasne, či už sú to televízie, textové správy alebo Instagram – môže zhoršiť pozornosť u mladých dospelých a zhoršiť ich schopnosť neskôr si spomenúť na konkrétne situácie alebo skúsenosti.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.