Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom type pôdy, ktorý môže výrazne pomôcť poľnohospodárstvu, o tom prečo určitá skupina ľudí netúži po partnerskom vzťahu, alebo o implantáte, vďaka ktorému je možné ovládať počítač mysľou.

 

 

Nový typ pôdy, ktorý vytvorili inžinieri z Texaskej univerzity v Austine, dokáže vytiahnuť vodu zo vzduchu a distribuovať ju do rastlín, čo potenciálne rozšíri mapu poľnohospodárskej pôdy po celom svete na predtým nehostinné miesta a súčasne zníži spotrebu vody v poľnohospodárstve v období rastúceho sucha.

 

 

Objavy štúdie ukazujú, že nezadaní ľudia, ktorí túžia po partnerských vzťahoch, majú sklon prikladať svojim priateľom menší význam a sú menej spokojní so svojím spoločenským životom. A naopak, nezadaní s menšou túžbou po vzťahu si myslia, že ich priatelia sú dôležitejší a sú tiež spokojnejší so svojím spoločenským životom

 

 

Implantát zaznamenáva mozgovú aktivitu a prenáša ju bezdrôtovo do malého prijímača noseného na hrudi a ďalej do počítača, ktorý prevádza signály na príkazy na obrazovke. Počas celého pokusu boli obidva subjekty schopné používať zariadenie týmto spôsobom na vykonávanie akcií kliknutia a zväčšenia s presnosťou viac ako 90 percent.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.