Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako plánuje Veľká Británia bojovať s obezitou, o ďalších problémoch, ktoré môže spôsobovať nedostatok spánku alebo o tom ako je na tom s otepľovaním celý vesmír.

 

 

Nové pravidlá, by ovplyvnili potraviny, ktoré sa považujú za príliš vysoké v obsahu tukov, soli a cukrov. Spolu s tým, čo sa považuje za tradičné „nezdravé jedlo“, by mohli pravidlá ovplyvniť aj celý rad jedál ako napríklad avokádo, džem alebo smotanu.

 

 

Spánok je rozhodujúci pre upevnenie našich spomienok a je známe, že deprivácia spánku má negatívne účinky na učenie a pamäť. Podľa štúdie ale taktiež obmedzuje schopnosť mozgu odnaučiť sa spomienky spojené so strachom. To by mohlo ľudí vystavovať väčšiemu riziku stavov, ako je úzkosť alebo trauma.

 

Vedci skúmali tepelnú históriu vesmíru za posledných 10 miliárd rokov. Zistilo sa, že priemerná teplota plynu vo vesmíre sa za dané časové obdobie zvýšila viac ako 10-krát a dnes dosiahla asi 2 milióny stupňov Celzia.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.