Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o vplyve video-hier na mentálne zdravie, o schopnosti, v ktorej väčšinou vynikajú samotári, alebo o novom vedeckom objave, ktorý dokáže meniť elektrinu na látky ako napríklad vodík.

 

 

Oveľa viac Japoncov zomiera na samovraždu, ktorú pravdepodobne spôsobujú ekonomické a sociálne následky pandémie. Zatiaľ čo Japonsko zvládlo svoju epidémiu koronavírusu oveľa lepšie ako mnoho iných národov, pričom počet úmrtí v celej krajine je nižší ako 2 000, predbežné štatistiky Národnej policajnej agentúry ukazujú, že len v októbri vzrástli samovraždy na 2 153, čo predstavuje štvrtý mesiac nárastu po sebe.

Štúdia, ktorá sa zamerala na hráčov jarného šialenstva Nintenda Animal Crossing, ako aj na strieľačku EA Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, zistila, že ľudia, ktorí hrali viac hier, mali tendenciu hlásiť väčšiu „pohodu“, čo ďalej spochybňuje názory o tom, že hranie môže poškodiť duševné zdravie.

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.