Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novej chránenej morskej oblasti, ktorá je najväčšia v Atlantickom oceáne, o tom koho po voľbách odvolal Donald Trump, alebo o novom pokroku pri liečbe rakoviny.

 

 

Tristan da Cunha s rozlohou 265 347 štvorcových míľ je takmer trikrát väčší ako ostrov Veľkej Británie a ochráni desiatky miliónov pôvodných a sťahovavých vtákov, vzácnych sťahovavých žralokov, veľrýb, tuleňov, zlatých podmorských lesov chalúh a tučniakov.

 

Šéf kybernetickej bezpečnosti na ministerstve vnútornej bezpečnosti, ktorý predsedal komplikovanému volebnému bezpečnostnému úsiliu chrániacemu pred cudzími zásahmi a podvodmi, bol v utorok odvolaný prezidentom Donaldom Trumpom.

 

Vedci z Tokijskej univerzity vied objavili spôsob syntézy organických zlúčenín, ktoré sú štyrikrát smrteľnejšie pre rakovinové bunky a nechávajú nerakovinové bunky nepoškodené. Ich výskum môže pomôcť pri vývoji nových protirakovinových liekov s minimálnymi vedľajšími účinkami.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.