Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako firma Apple ukázala nezáujem o ľudské práva v súvislosti s nútenou prácou, o stúpajúcom záujme o elektrické automobily vo Veľkej Británií, alebo o zmiznutí synovca Kim Čong-una.

 

 

Lobisti spoločnosti Apple sa snažia oslabiť nový zákon zameraný na prevenciu nútenej práce v Číne, tvrdia dvaja pracovníci Kongresu oboznámený s touto záležitosťou a zdôrazňujú konflikt medzi jeho obchodnými imperatívmi a jeho oficiálnym postojom k ľudským právam.

 

Obézni pacienti starší ako 60 rokov môžu zhodiť rovnakú váhu ako mladší ľudia pomocou zmeny životného štýlu, tvrdí nová štúdia Univerzity Warwick a univerzitných nemocníc Coventry a Warwickshire a dokazuje, že vek nie je prekážkou pre chudnutie.

 

 

Zatiaľ čo tradičné diamanty sa tvoria miliardy rokov hlboko v zemi, kde extrémne tlaky a teploty poskytujú správne podmienky na kryštalizáciu uhlíka, vedci pracujú na výhodnejších spôsoboch kovania drahých kameňov. Medzinárodnému tímu vedcov sa podarilo tento proces zredukovať na pár minút a demonštrovať tak novú techniku, pri ktorej sa formuje nielen rýchlo, ale aj pri izbovej teplote.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.