Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa podarilo hlavnému mestu Nórska dosiahnuť nulovú úmrtnosť cyklistov a chodcov, o pozitívnych následkoch pandemických obmedzení na ovzdušie, alebo o Oxfordskej štúdií ohľadom pravdepodobnosti zlomenín u vegánov.

 

 

Oslo odstránilo viac ako tisíc centrálnych parkovacích miest na ulici, povzbudili ľudí, aby používali cenovo dostupnú a flexibilnú sieť verejnej dopravy a pridali ďalšie cyklotrasy a chodníky. Významné oblasti sú pre automobily úplne uzavreté, vrátane zón okolo základných škôl.

 

Oxid dusičitý je látka znečisťujúca ovzdušie, ktorá primárne vzniká spaľovaním fosílnych palív používaných v priemysle a doprave – obe sa počas obdobia pandémie významne znížili, aby sa zabránilo šíreniu nového koronavírusu.

 

Štúdia, ktorá sledovala viac ako 50 000 Britov počas dvoch desaťročí, zistila, že vzdanie sa mäsa zvierat oslabuje kosti – a môže spôsobiť osteoporózu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.