Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o možnom získavaní energie z vesmíru, o nových informáciách ohľadom vzniku života na zemi, alebo o tom či karanténa v Anglicku pomohla pri boji s COVID-19.

 

 

Vedci robia obrovské kroky pri premene tohto konceptu na skutočnosť. Európska vesmírna agentúra si uvedomila potenciál tohto úsilia a teraz sa usiluje o financovanie takýchto projektov. Predpovedá, že prvý priemyselný zdroj, ktorý z vesmíru dostaneme, je „lúčová energia“.

 

 

Medzinárodná štúdia vedená z univerzity v Turku objavila fosfor a fluór v pevných prachových časticiach zhromaždených z kométy. Nález naznačuje, že všetky najdôležitejšie prvky potrebné pre život mohli byť na Zem doručené kométami.

 

 

Psychologická flexibilita je definovaná ako súbor zručností, ktoré ľudia používajú, keď majú ťažké alebo náročné myšlienky, pocity, emócie alebo skúsenosti. Psychologická flexibilita zahŕňa napríklad otvorenú myseľ alebo vnímanie sveta v širšej perspektíve.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.