Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom v akom stave je Veľký bariérový útes, o štúdií zameranej na meditáciu, alebo o objave vedcov, ktorý nás môže priniesť o krok bližšie k osídľovaniu Marsu.

 

Podľa vyhlásenia zverejneného v piatok Wozniak tentoraz začína podnikať v zelenom technologickom a blockchainovom priestore s názvom Efforce. Efforce, ktorý je takmer rok v utajenom režime, je trhom pre majiteľov firemných alebo priemyselných budov, aby mohli financovať „zelené“ projekty.

 

Vedci zistili, že úbytok koralov tiež spôsobil zníženie populácií určitých morských druhov. Najrozsiahlejší útes na svete, obýva viac ako 1 500 druhov rýb.

 

 

 

Podľa novej štúdie zlepšilo intenzívne meditovanie kontrolovanú pozornosť u tých, ktorí sa zúčastňovali aspoň päť týždňov.

Vedci z Washingtonskej univerzity v St. Louis teraz vyvinuli elektrolýzny systém, ktorý umožňuje priame oddelenie kyslíka a vodíka od slanej vody na Marse menej komplikovaným a nákladným spôsobom.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.