Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o možnej budúcnosti pestovania potravín, o tom koľko toho vyprodukujú ľudia v porovnaní so Zemou, alebo o plánoch dánskeho ministra.

 

 

Vedci z lekárskej fakulty Univerzity v Missouri objavili liečebnú kombináciu, ktorá významne znižuje rast nádorov a predlžuje životnosť myší s rakovinou pečene. Tento objav poskytuje potenciálne nový terapeutický prístup k liečbe jednej z hlavných príčin úmrtí na rakovinu na celom svete.

 

Dánska spoločnosť, ktorá farmu prevádzkuje, v spolupráci s taiwanským poskytovateľom technológií tvrdí, že podobné farmy s rozlohou 20 futbalových ihrísk môžu plne uspokojiť celý dopyt štátu po vypestovaných potravinách.

 

 

 

Výskum ukazuje, že ľudská činnosť vrátane výroby betónu, kovu, plastov, tehál a asfaltu priviedla svet na hranicu, kde ľudská hmota – poháňaná hlavne zvýšenou spotrebou a rozvojom miest – prevyšuje celkovú živú biomasu na Zemi. Samotné množstvo plastu je hmotnejšie ako všetky suchozemské zvieratá a morské tvory dohromady, odhaduje štúdia.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.