Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom rekorde vo svete solárnej energie, o obrovskej krádeži telefónov Iphone v Indii, alebo o súvislosti depresie s používaním sociálnych sietí.

 

Švajčiarsko po násilných následkoch volieb v tejto východoeurópskej krajine zmrazilo finančné aktíva bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Lukašenko a syn Viktor sú medzi 15 ľuďmi so zákazom vstupu alebo cestovania cez Švajčiarsko, uviedla vláda.

 

 

Vedci dosiahli účinnosť 29,15 percenta v kategórii tandemových solárnych článkov perovskit / kremík, čo je len jeden z niekoľkých rôznych typov článkov. V súčasnosti sa na premenu slnečnej energie na elektrinu používa celý rad rôznych technológií. Pre tento typ panelov je teraz na dosah dlhodobý cieľ viac ako 30 percent. Najnovšie laboratórne testy prekonávajú maximálnu 28-percentnú účinnosť, ktorú perovskitové / kremíkové články dokázali až do tohto bodu.

 

 

 

Podľa novej národnej štúdie mali mladí dospelí v USA, ktorí viac využívali sociálne médiá, vyššiu pravdepodobnosť vzniku depresie do šiestich mesiacov.

 

Dospievajúci, ktorí nie sú spokojní so svojím fyzickým vzhľadom, sú vystavení výrazne vyššiemu riziku depresie v čase, keď dosiahnu ranú dospelosť, odhaľuje prvá britská štúdia tohto druhu.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.