Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o rekorde, ktorý dosiahlo kórejské fúzne zariadenie, o tom koľko jednorázových rúšok sa pravdepodobne dostalo do oceánov, alebo o novom archeologickom objave v Pompejách.

 

 

Doteraz existovali ďalšie fúzne zariadenia, ktoré na krátku dobu zvládli plazmu pri teplotách 100 miliónov stupňov alebo vyšších. Takzvané kórejské umelé slnko je ale jediné zariadenie,ktoré prekonalo dobu prevádzky 10 sekúnd.

Z odhadovaných 52 miliárd masiek vyrobených globálne v roku 2020 sa predpokladá, že tento rok sa do našich oceánov dostane 1,56 miliardy, čo povedie k ďalším 4 680 až 6 240 metrickým tonám plastového znečistenia.

 

 

 

 

V hlbokých terakotových nádobách sa našli stopy takmer 2 000 rokov starého jedla. Prednú časť pultu zdobili pestrofarebné fresky, niektoré zobrazujúce zvieratá, ktoré boli súčasťou predávaného jedla, napríklad kuracie mäso a dve kačice visiace dolu hlavou.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.