Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o biometrických senzoroch, ktoré sa tlačia priamo na pokožku, o prírodnej terapií, ktorá môže pomôcť pri starnutí, alebo o plánoch indickej vlády ako podporiť vedeckú komunitu.

 

 

Senzory sú schopné presne a nepretržite snímať teplotu, vlhkosť, hladinu kyslíka v krvi a signály srdcového výkonu. Vedci tiež prepojili snímače na tele do siete s možnosťami bezdrôtového prenosu, aby mohli monitorovať kombináciu signálov pri ich vývoji.

 

 

Nová štúdia naznačuje, že kontakt s prírodou môže zmierniť starnutie imunitného systému. Starší dospelí, ktorí sa zúčastnili polročnej záhradníckej terapie, vykazovali znížené vyčerpanie T-lymfocytov a zníženie zápalov. T-lymfocyty sú imunitné bunky, ktoré sa podieľajú na boji proti cudzím látkami, vyčerpanie týchto buniek znižuje schopnosť tela prekonávať infekcie alebo napríklad rakovinu.

 

 

Tento krok by stál vládu obrovské peniaze, ale vplyv na vedecko-výskumnú komunitu by mohol byť obrovský, pretože prístup k týmto časopisom je veľmi drahý a dokonca aj veľké inštitúcie sú selektívne pri nakupovaní predplatného.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.