Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o problémoch, ktoré môžu spôsobovať E-cigarety, o tom ako vplýva empatia na politickú polarizáciu, alebo o prepojení hnevu a náchylnosti na dezinformácie.

 

 

Čínski vedci nedávno identifikovali pomocou celosystémového skríningového systému CRISPR / Cas9 nové gény podporujúce starnutie človeka, čo môže poskytnúť nový terapeutický prístup k liečbe starnutia a patológií súvisiacich so starnutím.

 

Politickí nadšenci s vyššou úrovňou empatických schopností majú tendenciu cítiť menej sympatií k trpiacemu človeku, keď je situácia v rozpore s ich politickými predispozíciami, v porovnaní s jedincami s nižšou úrovňou empatických schopností.

Ľudská pamäť je náchylná na chyby – a nový výskum poskytuje dôkazy o tom, že hnev môže tieto chyby zvýšiť. Nové objavy boli publikované vo vedeckom časopise Experimental Psychology.

 

Štúdia z Kalifornskej univerzity v Davise naznačuje, že malé deti, ktoré zažili súcitnú lásku a empatiu od svojich matiek, môžu byť ochotnejšie premieňať myšlienky na činy tým, že budú veľkorysé k ostatným.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.