Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o obrovskej investícií do „Zeleného múru“ v Afrike, o ďalšom zákroku sociálnych sietí voči Donaldovi Trumpovi, alebo o tom ako bojujú rakovinové bunky proti Chemopterapii.

 

 

Britská licencia umožňuje spoločnosti Starlink konkurovať poskytovateľom pozemného internetu, ako je BT Group, a tradičným satelitným spoločnostiam, ako je OneWeb, ktorú v novembri zachránila britská vláda a indická telekomunikačná spoločnosť Bharti Global pred bankrotom.

 

Podozrivý Lonnie Coffman mal taktiež zoznam s menami „dobrí“ a „zlí“, vrátane mien federálneho sudcu a zákonodarcu komory. Prokurátori ďalej poznamenávajú, že samotné množstvo zbraní, ktoré Coffman vlastnil, „naznačuje úmysel poskytnúť ich ostatným, pretože ich nikto nemohol primerane použiť naraz“.

 

 

Nová štúdia publikovaná v časopise Cell naznačuje, že všetky rakovinové bunky môžu mať schopnosť vstúpiť do stavu hibernácie ako mechanizmus prežitia, aby sa zabránilo zničeniu chemoterapiou. Mechanizmus, ktorý tieto rakovinové bunky používajú, sa výrazne podobá procesu využívanému na prezimovanie zvierat.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.