Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom aký typ ľudí sú náchylný na konšpirácie, o benefitoch skráteného pracovného týždňa, alebo o tom čo čakalo hlavného kremeľského kritika po návrate do Ruska.

 

Nový výskum publikovaný v časopise Journal of Personality pomáha vytvoriť profil tých, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou veria v konšpiračné teórie. Štúdia naznačuje, že jednotlivci náchylní na konšpirácie majú tendenciu prejavovať zvýšený narcizmus a antagonizmus spolu so zníženou intelektuálnou pokorou, kontrolou impulzov a zvedavosťou.

 

Štúdia publikovaná v European Heart Journal zistila, že v porovnaní s abstinenciou je bol iba jeden alkoholický nápoj denne spojený so 16% zvýšeným rizikom fibrilácie srdca.

 

 

Podľa článku, ktorý bol publikovaný v časopise Economics & Human Biology z decembra 2020, vedie skrátenie pracovného týždňa o štyri hodiny k poklesu fajčenia o 19% až 24% u pracovníkov robotníckej triedy. V prípade kancelárskych prác bolo zníženie rovnakého počtu hodín spojené s poklesom BMI o 1,7% až 2,1%.

 

Hlavný kremeľský kritik Alexej Navaľnyj sa vrátil z Nemecka do Ruska a okamžite ho zadržali. Štyridsaťštyriročný vodca opozície odletel späť do Moskvy po tom, čo sa niekoľko mesiacov v Nemecku zotavoval z otravy, ktorá sa podľa neho uskutočnila na príkaz prezidenta Vladimira Putina.

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.