Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako by mohla byť vakcína na Covid-19 vstupnou bránou pre vakcíny na mnohé nebezpečné choroby, o súťaži v hodnote 100 miliónov dolárov, ktorú vyhlásil Elon Musk, alebo o novej solárnej technológií, ktorá môže výrazne uľahčiť využitie solárnej energie v bežnom živote.

 

 

 

K rýchlemu vývoju a núdzovému schváleniu vakcín COVID-19 došlo jednak vďaka obrovským peňažným investíciám do úsilia o výrobu vakcín, a jednak vďaka tomu, že pandémia prišla práve v čase, keď bola technológia mRNA dostatočne pokročilá na výrobu bezpečnej a účinnej vakcíny. Úspech inšpiroval spoločnosti k urýchleniu úsilia o použitie techniky mRNA na riešenie mnohých ďalších chorôb. Spoločnosť Moderna ohlásila začiatkom tohto mesiaca tri nové vakcínové projekty.

 

 

 

V roku 2012 Musk podpísal iniciatívu, ktorú zahájili Bill Gates a Warren Buffett, ktorá žiada podpísaných, aby počas svojho života darovali aspoň polovicu svojho bohatstva. Primárne daroval na vedecké a technické vzdelávanie, výskum obnoviteľnej energie, pediatrický výskum a výskum prieskumu ľudského vesmíru. Podľa odhadu Forbes ale zatiaľ daroval Musk len 100 miliónov dolárov, čo je približne 1% jeho hodnoty. Napriek tomu by Muskova navrhovaná súťaž mohla zohrať dôležitú úlohu pri boji proti klimatickej kríze.

 

Nedávna štúdia výskumného tímu v Kórei urobila obrovský skok v ceste k vytvoreniu prvej plne transparentnej solárnej bunky. Cieľom je byť v budúcnosti schopný integrovať ju do okien, budov a dokonca aj do mobilných telefónov. Vďaka tomu sa slnečná energia stane dostupnejšou pre verejné použitie.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.