Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o rastúcom napätí v Rusku po zatknutí Alexeja Navaľného, o protestoch farmárov v Indii, alebo o štátnom prevrate v Mjanmarsku.

 

 

Vedci zistili, že aneuploidné rakovinové bunky sú vysoko citlivé na narušenie mitotického kontrolného bodu – takzvaného bunkového mechanizmu, ktorý zaisťuje správnu separáciu chromozómov počas delenia buniek. To vedcom umožnilo identifikovať jedinečné zraniteľnosti aneuploidných buniek, ktoré prešli a podrobne ich charakterizovali na molekulárnej a bunkovej úrovni.

 

 

 

India v sobotu zablokovala služby mobilného internetu v niekoľkých oblastiach okolo Naí Dillí, pretože protestujúci poľnohospodári začali jednodňovú hladovku po týždňových stretoch s úradmi, ktoré si vyžiadali jedného mŕtveho a stovky zranených.

 

 

Mjanmarská armáda uskutočnila v pondelok štátny prevrat a zadržala vysokých politikov vrátane laureátky Nobelovej ceny Aun Schan Su Ťij – čo je prudký zvrat výrazného, ​​aj keď nerovnomerného ​​pokroku smerom k demokracii, ktorý tento národ juhovýchodnej Ázie dosiahol po piatich desaťročiach vojenskej vlády.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.