Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom aké môže mať nezdravá strava v detstve celoživotné následky, o ukončení vojenskej snahy USA v Jemene, alebo o tom ako sa chemikom podarilo skúmať jeden z najneuchopiteľnejších prvkov.

 

 

Štúdia vedcov UC Riverside je jednou z prvých, ktorá ukázala významný pokles celkového počtu a rozmanitosti črevných baktérií u dospelých myší v mladosti kŕmených nezdravou stravou. Toto sa týka všetkých baktérií, ako aj húb, parazitov a vírusov, ktoré žijú na človeku alebo zvierati a v ich vnútri. Väčšina z týchto mikroorganizmov sa nachádza v črevách a väčšina z nich je užitočná, stimuluje imunitný systém, spracúva jedlo a pomáha syntetizovať kľúčové vitamíny.

 

 

Prezident Joe Biden vo štvrtok oznámil, že USA ukončujú podporu silnej päťročnej saudskoarabskej vojenskej ofenzívy v Jemene, ktorá prehĺbila utrpenie v najchudobnejšej krajine Arabského polostrova. Tento krok označuje za súčasť obnovenia amerického dôrazu na diplomaciu, demokraciu a ľudské práva práva.

 

Vedci úspešne skúmali einsteinium – jeden z najneuchopiteľnejších a najťažších prvkov periodickej tabuľky – prvýkrát za posledné desaťročia. Tento úspech chemikov približuje k objavovaniu takzvaného „ostrova stability“, kde sa predpokladá, že sa nachádzajú niektoré z najneobvyklejších prvkov.

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.