Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom experimentálnom spôsobe ako sa vedci snažia bojovať proti rakovinovým bunkám, o hroziacom vyhynutí veľkého množstva sladkovodných rýb, alebo o dôležitom kroku Japonska v boji proti rastúcim samovraždám.

 

Vedci vyvíjajú protilátky, ktoré zabraňujú potlačeniu imunitného systému rakovinovými bunkami. Rovnako ako sa protilátky viažu na baktérie a vírusy a neutralizujú ich počas infekcie, tak sa v tomto prípade protilátky viažu sa na bunky PD-1 a tým dočasne odstraňujú brzdy z imunitného systému.

 

Intravenózna injekcia kmeňových buniek derivovaných z kostnej drene (MSC) u pacientov s poranením miechy viedla k významnému zlepšeniu motorických funkcií, uviedli vedci z Yale. U viac ako polovice pacientov bolo v priebehu týždňov po injekcii kmeňových buniek pozorované podstatné zlepšenie kľúčových funkcií – ako napríklad schopnosť chodiť alebo používať ruky. Neboli hlásené žiadne závažné vedľajšie účinky.

 

 

Predseda vlády Yoshihide Suga začiatkom tohto mesiaca vymenoval Tetsushiho Sakamota, ktorý je už ministrom zodpovedným za riešenie klesajúcej pôrodnosti Japonska a za podporu regionálnej revitalizácie, aby dohliadal na vládne riešenia týkajúce sa osamelosti a izolácie.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.