Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom zákone EÚ, ktorý výrazne ovplyvní výrobcov elektroniky, o sankciách, ktoré plánuje tento týždeň uvaliť Bidenova vláda, alebo prvý krok Španielska k 4 dňovému pracovnému týždňu.

 

 

Spoločnosti, ktoré v Európskej únii – a vo Veľkej Británii – predávajú spotrebnú elektroniku, ako sú chladničky, práčky, sušiče vlasov alebo televízory, budú musieť zabezpečiť, aby bolo možné tento tovar opraviť až 10 rokov. Nové zariadenia budú musieť byť dodávané s návodmi na opravu a musia byť vyrobené tak, aby ich bolo možné demontovať pomocou bežných nástrojov, ak sa už nedajú opraviť, aby sa zlepšila recyklácia.

 

 

 

Keď sa učitelia v triede stretnú s rušivými alebo nevyhovujúcimi študentmi, zvyčajne reagujú poukazovaním na negatívne správanie. Nový výskum však zistil, že poskytnutie pozitívnejšej podpory študentom nielenže znižuje rušivé správanie v triede, ale môže tiež zlepšiť akademické a sociálne výsledky študentov.

 

 

Španielska vláda minulý týždeň odsúhlasila skúšobný 32-hodinový pracovný týžden v priebehu troch rokov, bez zníženia platov zamestnancov, a spoločnosti, ktoré sa zúčastnia, dajú na náklady projektu 50 miliónov eur.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.