Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o napätej situácií v Mjanmarsku po vojenskom prevrate, o vývoji novej metódy 3D tlače pre americkú armádu, alebo o silnom zemetrasení v Grécku.

 

Mjanmarské bezpečnostné zložky boli videné, ako strieľajú na demonštrantov, prenasledovali ich a dokonca brutálne zbili posádku zdravotnej pomoci na videu, ktoré ukazuje dramatickú eskaláciu násilia voči odporcom vojenského prevratu z minulého mesiaca.

 

 

Vedci na univerzite Penn State získali od americkej armády 434 000 dolárov na vývoj optimalizovanej metódy 3D tlače vysokopevných zliatín. V rámci použiteľnosti pre  vojnové účely, ukázala 3D tlač veľký potenciál ako prostriedok na výrobu náhradných dielov na požiadanie, čo by mohlo byť výhodné pre izolovaných vojakov na bojisku.

 

 

Nová štúdia vrhá svetlo na to, ako účasť otca na starostlivosti o deti v ranom veku ovplyvňuje duševné zdravie otcov. Zistenia publikované v časopise Frontiers in Psychology odhalili, že otcovia s väčším zapojením do rodičovstva vykazovali počas prvého roku života dieťaťa menej depresívnych symptómov.

 

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.