Po dlhšej dobe sa vám opäť hlásime s tými najaktuálnejšími správami z celého sveta a rôznych oblastí. Dnes sa dozviete, že milionári vlastnia približne polovicu svetového bohatstva a taktiež to, že čierne mačky neprinášajú všade smolu. Viac však prezrádzať nebudeme, dozviete sa to nižšie.

Spojené štáty americké stále vedú rebríček v počte milionárov. V USA navyše za posledný rok pribudlo 675 000 milionárov, nasleduje Japonsko, v ktorom pribudlo 187 000 milionárov a tretie miesto patrí Číne, kde je 158 000 nových milionárov. Na druhej strane rebríčka sa nachádza Austrália, ktorá naopak zaznamenala pokles 124 000 milionárov.

Moslimská žena, ktorá utiekla zo štátneho „reedukačného“ tábora v Číne uviedla, že väzni boli pravidelne znásilňovaní, podrobení mučeniu či rôznym lekárskym pokusom. Ženu v novembri 2017 zadržal štát. 43-ročná učiteľka tam strávila niekoľko mesiacov a bolo jej nariadené učiť čínskych väzňov. „Bolo zakázané hovoriť s väzňami, smiať sa, plakať a taktiež odpovedať na otázky od kohokoľvek,“ uviedla. Dodala, že v miestnosti o veľkosti 16 metrov štvorcových bolo takmer 20 ľudí. „V izbách a na chodbe boli kamery. Každá izba mala plastové vedro namiesto WC. Väzni dostali dve minúty denne na toaletu a vedro bolo vyprázdnené iba raz denne,“ dodala. Vtedy tam ešte pôsobila ako učiteľka, v roku 2018 ju však obvinili zo zrady a do tábora ju vrátili ako väzenkyňu. Sama si nechcela pripustiť, že tam zomrie, a tak radšej vymyslela plán úteku. Údajne bola zmierená s tým, že radšej zomrie na úteku ako tam. Napokon sa jej však útek podaril a teraz sa snaží skoncovať s takýmito praktikami, ktoré sú porovnateľné s tými v niekdajších koncentračných táboroch.

Zákony nadobudnú účinnosť už začiatkom roka 2020.

Vláda uviedla, že nové poznávacie značky uľahčia identifikáciu najmenej znečisťujúcich automobilov a pomôžu vodičom využívať stimuly, ako je bezplatné parkovanie alebo prístup do čistých zón. Chcú tak nabádať ľudí k tomu, aby si tieto vozidlá s nulovými emisiami kupovali.

Ak ste náhodou zmeškali predchádzajúci diel, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.