V tomto diele aktuálnych správ z celého sveta sa dozviete napríklad to, že Greta Thunberg odmietla enviromentálnu cenu spojenú s veľkou finančnou odmenou, ale aj to, že americký parlament oficiálne uznal a kritizuje genocídu arménskeho ľudu. Toto a ešte viac sa dočítate nižšie.

„Klimatické hnutie nepotrebuje žiadne ďalšie ocenenia. Potrebujeme, aby naši politici a ľudia pri moci začali počúvať a riadiť sa súčasnou vedou,“ napísala mladá aktivistka. Ocenenie si mala prevziať vo Švédsku.

Parlament v utorok schválil rezolúciu, v ktorej oficiálne uznáva a kritizuje genocídu arménskeho ľudu. Uznesenie prichádza práve uprostred napätia medzi USA a Tureckom po vojenskom vpáde Ankary do severnej Sýrie hneď po tom, ako USA začiatkom tohto mesiaca stiahli z danej oblasti svoje vojenské jednotky. Turecko je známe tým, že na rozdiel od USA nepovažuje vraždu 1,5 milióna Arménov za genocídu.

Milovaný tvorca videohier Nintendo Creative Fellow a stvoriteľ Super Maria získa najvyššiu česť, ktorú človek v kreatívnej oblasti môže v Japonsku získať. Cenu „Osoba kultúrnej hodnoty“ udeľuje japonská vláda ľuďom, ktorí sú v krajine zodpovední za veľký kultúrny prínos a je to jedno z najvyšších ocenení, ktoré môže tvorca v Japonsku získať.

Jimmymu Donaldsonovi sa podarilo vyzbierať do dnešného dňa vyše 6 miliónov dolárov. S pomocou iných hviezd to však s určitosťou veľmi rýchlo porastie.

 

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.