Dnešné správy vás dozaista prekvapia, niektoré možno šokujú. V Japonsku zaviedli bizarný zákon, ktorý zakazuje nosiť ženám okuliare v práci. Dozviete sa však aj to, aký silný rasizmus je ešte stále v Taliansku i mnoho iného. Nech sa páči.

Táto politička dostáva denne v priemere 200 online hrozieb, z ktorých mnohé obsahujú vyhrážku smrti. Istý učiteľ z regiónu Veneto raz na svoj Facebook napísal, že Segre „by sa darilo v peknej malej spaľovni“. Útoky sa ešte zvýšili odvtedy, čo vláda minulý týždeň schválila návrh na zriadenie parlamentnej komisie na boj proti rasizmu, antisemitizmu a podnecovaniu k nenávisti.

Zakladateľ spoločnosti Bridgewater Associates a jedného z najväčších fondov na svete – Raymond Dalio povedal, že kapitalizmus je zlomený. Podľa neho sú súčasné hospodárske a trhové sily hnacou silou pre rastúcu priepasť medzi bohatými a chudobnými. Zároveň dodal, že kapitalizmus už nefunguje – tí, ktorí majú peniaze, získavajú ešte viac peňazí, zatiaľ čo tí chudobnejší ešte viac chudobnejú.

Vedci plánujú zaplaviť čierny trh reálne vyzerajúcimi, no falošnými rohmi nosorožcov. Tie budú vyrobené z konských vlasov. Ide tak o snahu obmedziť nelegálne pytliactvo. Práve takéto rohy by mohli pomôcť znížiť cenu nelegálne obchodovateľných rohov. Zostáva len dúfať, že to pomôže.

„Myslím si, že ide o to najhoršie, čo môžete urobiť, pokiaľ ide o bezpečnosť volieb v Amerike,“ vykríkol senátor Ron Wyden. V čase zvýšeného strachu z volebnej bezpečnosti robia v USA nešťastné rozhodnutia. Chcú takto experimentovať s internetovým hlasovaním, aby zvýšili účasť. Niektorí odborníci sú vystrašení, no existujú aj takí, ktorí to považujú za nevyhnutnosť. Isté však je, že týmto doslova otvoria dvere kybernetickým útokom dokorán.

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.