Prinášame vám ďalšie novinky zo sveta, ktoré pohli svetom. Máme pre vás mnoho zaujímavých informácií. Napríklad odhalenie samozvaného filantropa, ktorého zdanlivo veľký príspevok na charitu je v skutočnosti len mizivým percentom obrovského majetku, alebo príbeh o umelej inteligencií, ktorá dokázala v diskusií presvedčiť človeka.

 

V roku 2017 sa v Rusku dekriminalizovala určitá forma domáceho násilia. Tento zákon mal chrániť rodičov, ktorí preferujú výchovu pomocou fyzických trestov. Na základe štúdie, v ktorej sa ukázalo, že obete domáceho násilia sú kvôli tomuto zákonu nespravodlivo súdené.

 

James Corbyn, predseda Britskej strany práce kritizuje majiteľa obrovského korporátu Amazon. Nepáči sa mu, že sa Bezos prezentuje ako filantrop, ktorý podporuje charitu a pritom jeho spoločnosť za rok 2018 zaplatila na federálnej dani 0$ z $11 miliardového zisku.

 

 

Coca-Cola, firma ktorá finančne podporuje ekologické organizácie, nesúhlasí s projektom vratných plastových fľaší. Coca-Cola je len jedna z väčšiny firiem zameraných na výrobu sodových nápojov, ktorým sa tento projekt nepáči, keďže by im výrazne vzrástli náklady.

 

Holandský spravodajský portál Nu.nl bol partnerom facebooku, ktorý odhaľoval na sociálnej sieti dezinformácie a propagandu. Hlavnému editorovi portálu udelili zákaz odhaľovať klamlivé politické reklamy a obsah.

Robot vyvinutý spoločnosťou IBM komunikoval s ľuďmi obe strany argumentu ohľadom nebezpečenstiev umelej inteligencie. Ostatných diskutujúcich dokázal presvedčiť, že s umelou inteligenciou prichádza viac pozitív ako negatív.

Zákon bude platný od júla 2020 a jeho údajným cieľom je podporovať domácu technológiu.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.